O mnie

Koty w moim życiu

Moja przygoda z kotami rozpoczęła się pod koniec 1999 roku, kiedy to trafiła do mnie czarna półdługowłosa kotka Luna oraz Felix - kocurek piwniczny. To oni spowodowali, że zainteresowałam się kotami rasowymi.

Moją uwagę zwróciły obdarzone niesamowitym spojrzeniem, duże, silne, długonogie koty z północy Europy z gęstym, półdługowłosym futrem i puszystym ogonem.

Kiedy w czerwcu 2002 roku zamieszkał ze mną Kajko, kocurek norweski leśny z hodowli Agpamis*PL, nie planowałam ani wystaw ani hodowli kotów tej rasy. Jednak za namową bliskich, na próbę i z ciekawości pojechałam na pierwszą wystawę, no i tak się zaczęło.

Wkrótce do Kajko dołączyła koteczka norweska leśna - Heca Duszek Lasu*PL. Po dwóch latach hodowla powiększyła się o kolejną koteczkę. Tym razem ze Szwecji przyjechała do nas S*Zimexis Tara de'Luna.

W 2006 roku z miotu na literę C został z nami kocurek Cadogan. W maju 2007 roku dołączyła do naszej kociej gromadki Freya z Krainy Asgardu*PL. W listopadzie 2009 musiałam pożegnać się z Kajko :( W sierpniu 2010 roku przywitaliśmy nową kotkę Xanthe Duszek Lasu*PL.

W roku 2014 zaszły duże zmiany w mojej hodowli. Swoją karierę hodowlaną zakończyli Freya, Xanthe i Cadogan, którzy zostali szczęśliwymi kastratami. Także w tym samym roku z miotu na literę R została w hodowli koteczka Rosina i dzięki Leszce, do towarzystwa Rosinie przyjechała do nas Janna Duszek Lasu*PL.

Luna Felix Kajko Heca
Tara Cadogan Freya Xanthe

Moja hodowla

Moja hodowla jest małą domową hodowlą kotów norweskich leśnych zarejestrowaną w Federation Interationale Feline (FIFe) w dniu 10.10.2003 r., należy do stowarzyszenia Cat Club Feniks, które jest członkiem federacji Felis Polonia.

Moje koty i kocięta są pełnoprawnymi domownikami, biorą czynny udział w codziennym życiu rodzinnym, mają do dyspozycji całe mieszkanie i specjalnie dla nich przystosowany i zabezpieczony balkon.

Wszystkie moje koty i kocięta posiadają rodowody FIFe. Wszystkie moje koty hodowlane mają przebadane serca pod kątem kardiomiopatii przerostowej (HCM) z wynikiem: prawidłowy/normal.

W grudniu 2014 ukończyłam podstawowy kurs PawAcademy G1 dla właścicieli kotów organizowany przez PawPeds, a w maju 2015 ukończyłam następny stopień kursu: PawAcademy G2 dla hodowców kotów organizowany także przez PawPeds. W maju 2016 roku ukończyłam kurs PawAcademy G3, trzeci i najwyższy stopień w programie edukacyjnym PawPeds dla hodowców kotów. Listę hodowców, którzy ukończyli kurs G3 można zobaczyć tutaj.

"Nieprawda,że nie lubię domowników.
Ja także potrafię kochać jak każde inne żywe stworzenie, ale nie bezkrytycznie.

Kocham tylko tego, kto na to zasługuje.
Uczuć swoich nie wyrażam w sposób głośny i teatralny.

Kto nie rozumie cichego mruczenia, ten nie jest godny, by inteligentne,
rozumne i obdarzone dobrym smakiem zwierzęta przywiązywały się do niego.

Kto nie potrafi w milczeniu siedzieć długo w jednym miejscu,
ten nie jest wart mojego towarzystwa...

Kto nie zadowala się prostym pięknem naturalnych ruchów,
ten nigdy nie może zdobyć sympatii kota...

Kto nie lubi spokoju, równowagi, stałości, kto nie widzi piękna w zadumie,
ten nigdy nie będzie miał wiernego kota.

Człowiek , którego kochają koty , nie może być człowiekiem bezwartościowym."

"Z pamiętnika kota" Gyorgy Balint

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich stosowanie.Zgadzam się Więcej o polityce Milanor*PL